Villejka

Noclegi

Opodal stajni na naszych koniarzy czeka Dom w Bieszczadach Villejka. Tym którzy nas znają od lat spieszę z wyjaśnieniem: nazwa Kulbaka powędrowała do ośrodka jeździeckiego, natomiast  częścią hotelarską będzie się od teraz opiekować Villejka.

Długo zastanawiałam się nad nazwą dla pensjonatu. Chciałam by kojarzyła się z rzadkim ptakiem i chronioną rośliną, by nawiązywała do klasycznych wnętrz przedwojennych willi ale również by posiadała akcenty swojskości i „ściany wschodniej” dlatego powstała Villejka.

Gdy wpadliśmy z Krzyniasem na pomysł stworzenia fajnego, kameralnego ośrodka jeździeckiego długo wędrowaliśmy po południowej części Polski odwiedzając różne stajnie. To co rzuciło nam się w oczy to stajnie w stylu „wypasiona” i marna baza noclegowa; łóżka piętrowe, wspólna łazienka… Do nas miało się przyjeżdżać po wypoczynek i relaks,  jak wypocząć stojąc w kolejce do toalety? Tak narodziła się Villejka – wygodna baza noclegowa dla koniarzy ale nie tylko,  ci którym wystarczy widok koni z perspektywy tarasu są również u nas mile widziani. Czasem tylko siedząc przy stole w końskim towarzystwie muszą słuchać niekończących się opowieści pt.: ,, Ja i mój koń,, i od czasu do czasu dyskretnie ukrywać ziewanie.

Oprócz Villejki czekają na Was wygodne chaty do wyłącznego użytkowania, więcej info o bazie noclegowej znajdziecie tutaj:

https://domwbieszczadach.pl